Mali Müşavirlere Hilenin Tespiti Anlatıldı

Türkiye’nin İlk Aktif Hile Denetim Şirketi olan FraudAudit Corporation- FAC Bağımsız Denetim firmasının Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı Salonu’nda, yapılan etkinliğine Denizli Vergi Dairesi Başkanı Halil Tekin, Denizli Defterdarı Ali Sormaz, Milli Eğitim Şube Müdürü, şirket sahipleri, Mali Müşavirler, stajyerler ve Mali Müşavir personelleri katıldı. Toplantıya Denizli’den 220 kişi katılırken, FAC Şirketinin iş dünyasının her zaman yanında olacağı ifade edildiği belirtildi.
Türkiye’nin İlk Aktif Hile Denetim Şirketi olan FraudAudit Corporation- FAC Bağımsız Denetim Bölüm Başkanı Mustafa KARABABA ile Denizli Mali Müşavirler Odası işbirliğiyle yapılan FraudAudit Corporation (FAC) Yönetim Kurulu Başkanı Adli Muhasebe Uzmanı Dr. Baki Toraman’ın sunumuyla Adli Muhasebe Uygulamaları ve Hile Denetimi Farkındalık Eğitimi gerçekleştirildi. FAC; hile denetimi, şirketlere danışmanlık, bağımsız denetim, YMM ve eğitim hizmeti veriyor.

“Şirketlerin uzman desteğine ihtiyacı var”

Mustafa Karababa, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “FAC şirketleri, dünyada yaşanan hızlı gelişim süreci sonucunda şirket ihtiyaçlarının çeşitlenmesi, gelişmesi ve değişiminin yarattığı beklentilerin doğrultusunda İstanbul’ da kurulmuştur. FraudAudit Corporation-FAC, ulusal ve uluslararası platformda faaliyet gösteren Türkiye’ nin ilk hile denetimi şirketidir. Alanında uzman ekibimiz şirketlerin bağımsız denetim, kurumsallaşma, iç denetim, iç kontrol sistemlerinin kurulması, stratejik yönetim danışmanlığı, bağımsız denetim, hile denetimi, dava destek danışmanlığı konularında şirket ihtiyaçlarına çözüm üretmek için destek vermektedir. Şirketlerin, genellikle büyüme aşamasında karşılaştığı gelişme ve değişimlerle birlikte artık bir sistem kurmak için uzman desteğine ihtiyacı vardır.” Koray ÇAĞDAŞ